ЄТК

Європейська театральна конвенція

Художня платформа для творчості,  інновацій та співпраці

Як найбільша мережа громадських театрів у Європі, Європейська театральна конвенція (ЄТК) має більше 50 європейських театрів-членів з більш ніж 30 країн, що відображає різноманітність енергійного культурного сектору Європи. Заснована в 1988 році, ЄТК сприяє розвитку європейського театру як життєво важливої платформи для діалогу, демократії та взаємодії, що реагує, відображає та співпрацює з різноманітними аудиторіями.

ЄТК сприяє інклюзивному поняттю театру, який приносить європейську соціальну, мовну та культурну спадщину аудиторіям та громадам у Європі та за її межами. Потужне та професійне управління ЄТК гарантує, що мережа буде процвітати та розвиватися, беручи до уваги останні тенденції та розробки.

Поточна чотирирічна програма ENGAGE пропонує учасникам багато можливостей для проектів. Ця всеохоплююча новаторська програма підтримується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа».

У 2014 році Київським академічним Молодим театром було підписано угоду на асоційоване членство з Європейською театральною конвенцією.

У 2015 році відбувся «Український театральний шоукейс», ініційований Європейською театральною конвенцією в рамках програми «Театр, Свобода, Діалог: Інтеграція в європейську мережу театрів з України та Білорусі 2015». До Києва приїхали  27 представників з семи різних країн, що представляли театри та інституції Європи.

У рамках шоукейсу відбувся ряд воркшопів і панельних дискусій. З них у Молодому:

  • подіумна дискусія «Театральна система України: реалії та перспективи»;
  • воркшоп «Міжнародна співпраця між театрами»;
  • показ вистав Молодого театру: «Підступність і кохання» і спільний проект Молодого та театру «Золоті Ворота» – «Сталкери».

Кожного року молодотеатрівці активно беруть участь у конкурсі та виграють гранти. За цей час вже близько десяти працівників театру — від освітлювальників до менеджерів — отримували гранти та їздили навчатися і спілкуватися з колегами за кордон.

2018 року Молодий театр взяв участь у проекті «Театр – діалог культур: співробітництво з країнами Східної Європи». У рамках програми Європейської театральної конвенції відбулися різноманітні події, більшість з них – на базі Молодого та за активної участі працівників театру. А саме:

  • Вистава про підлітковий булінг «Мій дивний друг Вальтер/MEIN ZIEMLICH SELTSAMER FREUND WALTER» від Deutsches Theater на камерній сцені театру, яка вразила своїм незвичним форматом класної кімнати та безпосередньою комунікацією з глядачем.

 

  • Документальна вистава «Камені спотикання/STOLPERSTEINE» від Badisches Staatstheater Karlsruhe на основній сцені, що створена у пам’ять про жертв нацизму.

 

 

  • Зустріч стипендіатів Європейської театральної конвенції, серед яких й шість представників Молодого театру. Мета зустрічі – об’єднання та створення колоборації між учасниками програми.

  • Форум на тему сучасного українського театрального ландшафту, на якому були присутні театральні діячі з України та Німеччини. Під час форуму проведено безліч дискусій на тему розвитку сучасного, прогресивного українського театру, з метою подальшого розвитку та співпраці.

Координаторами проекту виступали: Helene Gauthier (з боку Європейської театральної конвенції), Сиваненко Наталія (від Молодого театру) та Палатний Андрій (від ЦСМ «Дах»). Проект «Театр – діалог культур: співробітництво з країнами східної Європи» проводився за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Європейської театральної конвенції.