Різня

Різня
Різня
Різня
Різня
Різня
Різня

Репертуар

Про виставу
Жанр – 
Ексцентрична комедія
Авторка – 
Ясміна Реза
Режисерка – 
Влада Бєлозоренко
Переклад  – 
Івана Рябчія
Сценографія – 
Володимира Карашевського
Костюми – 
Юлії Зауличної
Музичне рішення – 
Влади Бєлозоренко
Помічниця режисера – 
Поліна Лук'яненко
Тривалість вистави – 
1 година 50 хвилин (з антрактом)
Прем'єра – 
16 вересня 2017

Вам набридло жити з жінкою або чоловіком, робити нудну й таку важливу роботу, відповідати на дзвінки, бути ідеальними батьками, зразковими громадянами, слідувати моді та бути в курсі усіх сучасних тенденцій? А головне почуватися настільки маленькими, що мусите постійно надуватися?

На щастя, ніхто не почує Ваших думок і не викличе швидку чи поліцію. Вам треба усміхатися, бути ввічливими і триматися порядно, як і належить дорослим. А ще запропонувати шматок смачнючого фруктового пирога батькам такого чудового хлопчика – він же не навмисне вибив два зуби Вашому синові!

Що може стати останньою краплею для чотирьох чемних батьків та вивести їх із себе? Чи все-таки вдасться залагодити цю масштабну різню більш-менш цивілізовано? Зможуть дорослі обійтися без жертв і ще одних вибитих зубів? Про це та інше в ексцентричній комедії за п’єсою «Божество різанини» відомої французької письменниці Ясміни Реза, яку ставили в Лондоні, Німеччині, на американському Бродвеї, а Роман Поланськи відзняв кінофільм.

Різня

Дійові особи та виконавці
Преса

«Мамо, винеси сміття»

«Дві пари, зчепившись у цікавих процесах сварки та блювання, оголення і прозріння, згідно з автором, виявляють у сучасному "цивілізованому" суспільстві — імпульси диких предків. Відповідно, джунглі нікуди не поділися. Вони не так далеко відійшли з найкомфортніших куточків нинішньої цивілізації.

Здається, зовні благопристойна європейська цивілізаційна оболонка ось-ось трісне по швах. І з-під неї вистрибне дикун з холодною зброєю. І з розмаху зацідить по зубах.» 

Мамо, винеси сміття

 

Перформанс, 1000 свічок і нова вистава

«Ми співчуваємо тим, хто на іншій півкулі страждає від повені, або переймаємося голодуючими дітьми в Африці, але не помічаємо, що рідні люди поряд із нами страждають, що їм самотньо, що вони потребують нашої уваги. Не так вже багато п’єс, які розповідають про це делікатно, не показуючи пальцем — без догматики. Автор твору, а за ним режисер і актори ненав’язливо радять глядачеві подивитися на себе і подумати, що ж відбувається в його житті. Це розмова про те, чому ми так жорстоко живемо і чому любимо в собі цього “бога різні”.»

 

Зуб за зуб, або Кривава "Різня"

«Формальний діалог, який міг би тривати 5 хвилин, перетворюється на кількагодинну «криваву» баталію. І ґречну каву з грушево-яблучним пирогом персонажі починають запивати міцним віскі. Виявляється, що не все так тихо-мирно у їхніх сім’ях… 

Київська «Різня» без бензопили

Зображуючи рафінований західний світ Влада Білозоренко вдається до цікавого прийому, вона «видає» кожному актору мобільний пюпітр, із розкладання якого починаються репліки їхніх персонажів. Маневр із пюпітром також нагадує складання автомату (інша назва п’єси «Бог війни»): склав, виставив – говори. Доки усі інші під твоїм пюпітровим прицілом, тебе обов’язково слухатимуть. Мінімалістична й промовиста сценографія Володимира Карашевського, де світ зображується, наче великий смітник у чорних тонах лише підкреслює воєнні алюзії, приховані в тексті.

Фестивалі / Нагороди
2018
Участь у ХХ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії»
2018
Участь у ХХ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» – «Мельпомена на Миколаївщині»
2019
Участь у 4-му театральний фестиваль «Кіт Гаватовича» (м. Львів)
Коментарі
Фото: facebook