ДІЙОВІ ОСОБИ ТА ВИКОНАВЦІ:
Шевченко – Роман Семисал
Вона, Рєпніна, Забаржада - Катерина Варченко
Він, Офіцер, Обеременко, Лазаревський - Юрій Шульган
Помічник режисера - Олександра Меркулова
Шевченко – дитя природи і не має жодного уявлення про пристойність, але у нього багато такту, добра і поваги до усього святого, тому він і з усіма учтивий, прихильний до старших і всі його люблять…
В. Репніна
Він показав мені крихітну книжечку, переплетену у простий дегтярний товар, у яку він заносив свої вірші і яку ховав у своєму чоботі… показав також свій щоденник, який він вів російською мовою, що досить дивувало і навіть дещо засмучувало його співвітчизників: розповідав про свої комічні стосунки з двома-трьома дружинами киргизів, які вешталися біля місця його ув’язнення.
І.С. Тургенєв
Його було зараховано до солдатів, хоча він не ніс ніяких службових обов’язків. У нього було багато знайомих, які дорожили знайомством з ним не лише у середніх класах, але й вищих сферах оренбурзького населення… Йому допомагали грошимапетербурзькі земляки, нерідко ділячись з ним своїми мізерними коштами. Старший з моїх братів Василь, який приїздив до Оренбургу, подарував Тарасові два ящики сигар і 50
А.Ф. Лазаревський
Незабаром я почув, що Шевченко захворів і що у хворобі його звинувачували вживання гарячих напоїв. Про це давно вже говорили, із сумом називаючи його п’яницею; проте я ніколи не бачив його п’яним, я помічав лише, що коли йому подають чай, то він наливав таку кількість рому, що інший, здається, не встояв би на ногах. Він же ніколи не доходив
М. Костомаров
Я від природи виявився якийсь незавершений: навчався живопису і недовчився, намагався писати – і вийшов з мене солдат, та який солдат!
Т. Шевченко